بازار فارکس فرصت های زیادی را برای کسب سود و دستیابی به اهداف مالی ارائه می دهد. با این حال به دلیل عدم قطعیت این بازار، فارکس می تواند بسیار خطرناک نیز باشد. بنابراین، برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق فارکس، به تجربه و دانش کافی نیاز دارید. با این حال حتی افراد بی‌تجربه نیز می‌توانند بر اساس فرصت‌های موجود تصمیم‌های عالی و مؤثر بگیرند و وارد معامله شوند.

یک ارائه دهنده سیگنال فارکس رایگان معتبر، تایید شده و قابل اعتماد تمام چیزی است که شما به آن نیاز دارید. درکل یک ارائه دهنده سیگنال به معامله گران کمک می کند تا فرصت های معاملاتی موجود را در زمان مناسب شناسایی کنند. این پلتفرم ها تمام کارهای سنگین را برای شما انجام می دهند و برای کسب سود کافی است گزینه خرید را انتخاب کنید و کاری که ارائه دهنده می گوید را انجام دهید.

با این حال بازار مملو از ارائه دهندگان چنین پلتفرم هایی است که انتخاب بهترین گزینه را به یک کار دلهره آور تبدیل می کند در ادامه با ما همراه باشید تا منابع سیگنال فارکس رایگان را در اختیار شما بگذاریم.

بیشتر بخوانید : مفهوم ریسک در بازارهای مالی

سیگنال فارکس چیست؟

قبل از اینکه به معرفی بهترین ارائه دهندگان سیگنال فارکس رایگان بپردازیم، مهم است که با مفهوم سیگنال های فارکس آشنا شویم. سیگنال فارکس رایگان اساساً توصیه های معاملاتی هستند که به شما کمک می کنند پاسخ سؤالات زیر را پیدا کنید، کدام جفت ارز را باید در فارکس معامله کنید؟ خرید یا فروش کدام جفت ارز فارکس مناسب تر است؟ چه زمانی باید وارد جفت ارز خاصی شوید؟ چه میزان سودی را می توان تعیین کرد؟

باید به خاطر داشته باشید که می توانید این سیگنال ها را همان طور که هستند دنبال کنید. همچنین می توانید از آن ها برای بهبود استراتژی معاملاتی خود استفاده کنید و آن ها را به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل عمیق و جامع خود بگنجانید. به طور کلی، هر سیگنال فارکس رایگان این فرصت را برای شما فراهم می کند تا درک بهتری از بازار فارکس داشته باشید و تجربه معاملاتی بهتری کسب کنید.

بیشتر بخوانید : تورم اقتصادی چیست و چگونه محاسبه می شود؟

بررسی تاریخچه

ارتباط سیگنال های معاملاتی همیشه بسیار بالا بوده است. همه می خواهند از قبل بدانند که قیمت به چه سمتی خواهد رفت و باید وارد چه معامله ای شوند. برای حل این کار، شاخص های ریاضی خاصی توسط نوسانگرها ایجاد شده است. اگرچه انواع بسیاری از نوسانگرها وجود دارد، اما برای یک معامله گر دشوار است که متوجه شود چه سیگنالی توسط نوسانگر ارسال می شود و چقدر این سیگنال قابل اعتماد است.

برای کمک به معامله‌گر و صرفه‌جویی در زمان، سیگنال‌های فارکس رایگان و مدرن برای ترکیب نشانه‌ های نوسان‌گر های اصلی طراحی شدند که علاوه بر خود سیگنال جهت تجارت، حرکت بالقوه قیمت، ارتباط سیگنال را نشان می‌دهند. آن ها همچنین به چارچوب زمانی نیز مربوط می شوند. بنابراین این ابزار فرصت های تجاری بسیار بیشتری را فراهم می کند.

در نتیجه، یک معامله‌گر مدرن می‌تواند بدون اتصال ده‌ها نوسانگر به نمودار و تلاش برای فیلتر کردن سیگنال‌ها، در مدت کوتاهی یاد بگیرد که قیمت به کدام سمت خواهد رفت. همه این فرآیند توسط نرم افزار انجام می شود. یک معامله گر فقط نتیجه نهایی را می گیرد و فقط باید تصمیم بگیرد که آیا توصیه را دنبال کند یا توصیه را دنبال نکند.

بیشتر بخوانید : وین ریت چیست و چگونه آنرا محاسبه کنیم؟

بررسی ریسک به ریواردها

نسبت ریسک به ریوارد اغلب به عنوان معیاری هنگام معامله سهام فردی استفاده می شود. نسبت ریسک به ریوارد بهینه در بین استراتژی‌های معاملاتی مختلف بسیار متفاوت است. برخی از روش‌های آزمون و خطا معمولاً برای تعیین این که کدام نسبت برای یک استراتژی معاملاتی خاص بهترین است مورد نیاز است و بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت ریسک به ریوارد از پیش تعیین‌شده برای سرمایه‌گذاری خود دارند. سرمایه گذاران می توانند ریسک و پاداش را مستقیماً از طریق استفاده از دستورات توقف ضرر و مشتقات مانند اختیار فروش مدیریت کنند.

در نظر داشته باشید نسبت ریسک به ریوارد می تواند بر اساس مواردی مثل تحمل ریسک شخصی، محاسبه عینی ریسک به بازده در یک سرمایه گذاری محاسبه شود. بازده مورد انتظار را می توان به روش های مختلفی از جمله پیش بینی بازده های تاریخی به آینده، تخمین احتمالات وزنی نتایج آتی، یا استفاده از مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای محاسبه کرد.

بیشتر بخوانید : آشنایی با حساب اسلامی (swap-free) و تأثیر آن در انتخاب بروکر مناسب

انواع سیگنال فارکس

انواع سیگنال فارکس

در گذشته، معامله‌گران گزینه‌های محدودی داشتند آن ها یا باید به صورت دستی معامله می‌کردند یا پول خود را به مدیر صندوق می‌سپردند. با این حال سیگنال های فارکس رایگان بازی را تغییر داده اند و به معامله گران طیف وسیع تری از انتخاب ها را ارائه می دهند. امروزه انواع مختلفی از سیگنال ها عمدتاً بر اساس حرکت قیمت یا شاخص های خاص در دسترس هستند. در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از انواع اصلی سیگنال فارکس رایگان آورده شده است:

 • شاخص قدرت نسبی (RSI):

RSI به عنوان یک شاخص پیشرو در نظر گرفته می شود که اغلب قبل از رویدادهای مهم قیمت در نمودارها رخ می دهد. این یک نوسان ساز مومنتوم است که سرعت و تغییر در حرکات قیمت را محاسبه می کند RSI بین 0 تا 100 در نوسان است و به طور کلی در زمانی که زیر 30 باشد، اشباع فروش و زمانی که بالای 70 است بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود، این گزینه تحلیل فاندامنتال نیز هست.

 • نشانگر میانگین متحرک (MA):

نوسانات قیمت روزانه در نمودارها می تواند تصادفی به نظر برسد یا دارای الگوهای معنی دار باشد. برای فیلتر کردن این نتایج، یکی از موثرترین و رایج ترین ابزارهای مورد استفاده در سیگنال فارکس رایگان، نشانگر میانگین متحرک است. MA به عنوان سیگنال های قدرتمند و اصلی در جعبه ابزار یک معامله گر در نظر گرفته می شود. شاخص MA اغلب برای تعیین روند یا حرکت قیمت در بازارهای نوسان استفاده می شود که میانگین متحرک ساده رایج ترین نوع آن است، این گزینه تحلیل تکنیکال نیز گفته می شود.

 • کپی سیگنال های معاملاتی:

کپی تریدینگ، یک ارائه‌دهنده سیگنال می‌تواند استراتژی معاملاتی خود را در زمان واقعی با معامله‌گران دیگری مانند شما به اشتراک بگذارد. با استفاده از یک پلتفرم معاملاتی کپی تریدینگ، می توانید به طور خودکار معاملات یک ارائه دهنده سیگنال را تقلید کنید. پلتفرم‌های مختلف معاملات کپی کنترل ‌های مختلفی را ارائه می‌کنند که می‌توانید برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌ های خود آن‌ها را سفارشی کنید. می توانید میزان تحمل ریسک، سیگنال های مورد نظر و موارد دیگر را نیز تنظیم کنید.

 • سیگنال فارکس رایگان:

ارائه دهندگان منبع سیگنال فارکس رایگان به راحتی به صورت آنلاین یافت می شوند. آن ها اغلب از کاربران می خواهند که با کارگزار مورد نظر خود ثبت نام کنند تا خدمات خود را جبران کنند. در حالی که سیگنال‌های رایگان در دسترس هستند، ممکن است همیشه سیگنال‌ های با کیفیتی ارائه نکنند. علاوه بر این، برخی از ارائه دهندگان سیگنال رایگان ممکن است ویژگی های محدودی ارائه دهند. از سوی دیگر ارائه دهندگان سیگنال پولی ممکن است پرهزینه باشند، که ممکن است برای معامله گران تازه کار چالش برانگیز باشد.

به طور خلاصه، انجام معامله با سیگنال فارکس رایگان به اشکال مختلفی از جمله اندیکاتورهایی مانند RSI و MA، معاملات کپی یا کپی تریدینگ و سیگنال های رایگان ارائه می شود. هر نوع مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد و با ترجیحات تجاری و سطوح تجربه متفاوت مطابقت دارد. انتخاب نوع مورد استفاده در نهایت به اهداف تجاری و تحمل ریسک (مدیریت ریسک) شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید : معرفی و بررسی جامع معاملات انتقالی (Carry Trade)

مزایای و معایب سیگنال فارکس رایگان چیست؟

انجام معامله با سیگنال فارکس رایگان دارای مزایا و معایبی است که باید برای افزایش تجربه تجارت خود در نظر بگیرید. در زیر، جنبه‌ های مثبت و منفی این سیگنال ‌ها را بازگو می‌کنیم:

 • مزایای استفاده از سیگنال فارکس رایگان
 1. صرفه جویی در زمان: سیگنال های فارکس به شما کمک می کنند در زمان مقدار قابل توجهی صرفه جویی کنید. این به ویژه برای حرفه ای های تمام وقت که می خواهند در معاملات فارکس شرکت کنند بدون نیاز به نظارت مداوم بر فرصت های بالقوه مفید است. یک ارائه دهنده سیگنال با تجربه از طرف شما این کار را انجام می دهد
 2. کاهش ریسک: ارائه دهندگان قابل اعتماد سیگنال فارکس رایگان به کاهش ریسک مرتبط با معاملات کمک می کنند. آن ها فرصت های معاملاتی را با شانس موفقیت نسبتاً بالاتر ارائه می دهند و مدیریت ریسک شما را افزایش می دهند
 3. فرصت های یادگیری: سیگنال های خوب فرصت های زیادی را برای یادگیری در مورد بازارهای فارکس فراهم می کنند. با مطالعه عوامل مختلف بازار که باعث ایجاد سیگنال های معاملاتی خاص می شوند، می توانید بینش ارزشمندی در مورد دلایل پشت این سیگنال ها به دست آورید.
 4. پلتفرم های متعدد: ارائه دهندگان سیگنال فارکس رایگان متعددی در دسترس هستند که به شما این امکان را می دهد که از بین منابع مختلف، سیگنال های معاملاتی مناسب را انتخاب کنید.
 • معایب انجام معامله با سیگنال فارکس رایگان شامل موارد زیر است:
 1. کلاهبرداری: به دلیل پتانسیل سود بالای خدمات سیگنال فارکس رایگان، بازار پر از وب سایت هایی است که برخی از آن ها ممکن است تقلبی باشند. ممکن است با کلاهبرداری هایی روبرو شوید که بازدهی غیرواقعی بالایی را وعده می دهند اما موفق نمی شوند.
 2. ارائه دهندگان غیرقابل اعتماد: همه ارائه دهندگان سیگنال فارکس قابل اعتماد نیستند. انتخاب یک پلتفرم که به طور مداوم سیگنال های ارزشمندی را برای کمک به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود ارائه می دهد، ضروری است.
 3. هزینه: در حالی که وب‌سایت‌های سیگنال فارکس رایگان وجود دارد، بسیاری از آن ها ممکن است سیگنال ‌های با کیفیتی ارائه ندهند. از سوی دیگر، پلتفرم‌ های پولی می‌توانند پرهزینه باشند، که ممکن است برای معامله‌گران مبتدی چالش برانگیز باشد.

بیشتر بخوانید : انواع حساب معاملاتی در فارکس

به طور خلاصه، سیگنال های فارکس چندین مزیت از جمله صرفه جویی در زمان، کاهش ریسک و فرصت های یادگیری را ارائه می دهند. با این حال، باید در مورد کلاهبرداری ها و ارائه دهندگان غیرقابل اعتماد در بازار محتاط باشید. انتخاب بین سیگنال فارکس رایگان و پولی به ترجیحات و تجربه تجارت شما بستگی دارد.

ویژگی های منبع سیگنال فارکس رایگان عالی

ویژگی های منبع سیگنال فارکس رایگان عالی

چندین فاکتور مهم وجود دارد که باید قبل از انتخاب یک ارائه دهنده سیگنال فارکس در نظر داشته باشید. این عوامل نه تنها به شما کمک می کنند تا تصمیمات بهتری بگیرید، بلکه شما را قادر می سازند تا در سریع ترین زمان ممکن به اهداف تجاری و مالی خود برسید. در این جا برخی از مهم ترین عواملی وجود دارد که به شما امکان می دهد بهترین ارائه دهنده سیگنال فارکس پولی یا رایگان را انتخاب کنید:

 • تجربه کاربری وب سایت

اگر یک معامله گر فصلی هستید، احتمالاً متوجه شده اید که حفظ سود در معاملات فارکس آسان نیست. بنابراین، نه تنها تجربه شخصی شما مهم است، بلکه تجربه ارائه دهنده سیگنال فارکس رایگان نیز مهم است. بنابراین، اولین و مهم ترین نکته هنگام انتخاب ارائه دهنده سیگنال فارکس، بررسی سابقه و تجربه آن ها است. این به شما امکان می دهد تا درک جامعی از ثبات ارائه دهنده در طول زمان به دست آورید.

 • کیفیت بیش از کمیت

یکی از رایج ترین سوالات در میان معامله گرانی که به دنبال ارائه دهندگان سیگنال فارکس رایگان هستند این است که ارائه دهنده چند سیگنال روزانه یا هفتگی ارائه می دهد؟ پرسیدن این سوال مطمئناً معتبر است زیرا شما به پلتفرمی نیاز دارید که با نیاز های شما هماهنگ باشد. با این حال به خاطر داشته باشید که تجارت بیشتر همیشه به معنای درآمد بیشتر نیست. تعداد سیگنال های معاملاتی ممکن است متفاوت باشد، اما کیفیت آن ها همیشه باید در اولویت قرار گیرد. به جای پریدن از این شاخه به آن شاخه در بازار فارکس، همیشه بهتر است مکان مناسبی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : بررسی روند قیمت و اهمیت آن در بازارهای مالی

 • اتوماسیون

بسته به ارائه دهنده سیگنال فارکس انتخابی خود، می توانید هشدارهای تجاری را از طریق پیامک یا ایمیل دریافت کنید. با این حال، برخی از ارائه دهندگان سیگنال کل فرآیند را خودکار می کنند. برخی از پلتفرم های معاملاتی فارکس حتی به شما این امکان را می دهند که به طور خودکار معاملات سایر معامله گران را در زمان واقعی کپی کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پارامترهای معاملاتی خود را تنظیم کنید و اجازه دهید سیستم تمام کارها را برای شما انجام دهد. در حالی که ممکن است خودکار کردن معاملات شما همیشه انتخاب ارجح نباشد، این به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. با این حال توصیه می‌کنیم تمام گزینه‌های موجود را بررسی کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

روش های دریافت سیگنال فارکس رایگان بسیار آسان است شما می توانید وارد سایت ها و کانال های کانال 1000 PiP Builder، کانال FX Premiere، کانال Signals Forex Factory، کانال Gold Signal.io، کانال Alt Signals و غیره  شده و سیگنال رایگان دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : تفاوت تحلیل تکنیکال و فاندمنتال

دی اف ام فارکس بهترین منبع سیگنال فارکس رایگان

دی اف ام فارکس بهترین منبع سیگنال فارکس رایگان

بازار مالی دبی (DFM) متعهد به ارائه محصولات و خدمات نوآورانه به سرمایه گذاران و فعالان بازار برای انجام معاملات، تسویه و سپرده گذاری اوراق بهادار در یک محیط کارآمد، شفاف و نقد است. بازار مالی دبی (DFM) بازار مالی پیشرو در منطقه است که به عنوان یک بازار پررونق و قدرتمند چند پلتفرمی برای افزایش سرمایه، فهرست‌ بندی و تجارت در طیف وسیعی از اوراق بهادار و طبقات دارایی عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید : کپی تریدینگ چیست و چگونه کار می کند؟

این منبع بهه عنوان اولین عرضه کننده سهام و بورس اوراق بهادر برای صادرکنندگان پیشرو در بخش‌های کلیدی اقتصادی و شرکت‌های بین‌المللی که به دنبال فهرست‌بندی دوگانه است همچنین نقشی حیاتی در تقویت توسعه اقتصادی در امارات ایفا می کند. دی اف ام یکی از بهترین سایت ها برای دریافت سیگنال فارکس رایگان است و سیگنال هایی مطمئن و قطعی را هر روز در سایت خود منتشر می کند.

بیشتر بخوانید: بررسی روند قیمت و اهمیت آن در بازار سرمایه

جمع بندی

اکنون با مزایای استفاده از وب سایت های ارائه دهنده سیگنال فارکس و مناسب ترین گزینه های موجود در بازار آشنا هستید. زمان آن رسیده است که سود کلی خود را در فارکس بهبود بخشید. امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد تا بهترین ارائه دهندگان سیگنال فارکس رایگان یا ارائه دهندگان پولی را بر اساس نیازهای منحصر به فرد و اهداف مالی خود پیدا کنید.

بیشتر بخوانید : سیگنال فارکس با هوش مصنوعی : کسب درآمد نجومی از فارکس

استفاده از ارائه دهندگان سیگنال فارکس فارکس بدون شک می تواند تجربه کلی تجارت شما را افزایش دهد. با این حال، مطمئن شوید که یک وب سایت قابل اعتماد و قابل اعتماد با نرخ بازگشت خوب انتخاب کنید. به این ترتیب، حتی اگر زمان کافی برای ماندن در مقابل رایانه خود ندارید، همچنان می توانید تصمیمات آگاهانه و سودآوری بگیرید. علاوه بر این، اگر در حال حاضر یک شغل تمام وقت دارید و به تجارت فارکس علاقه مند هستید، استفاده از سیگنال های معاملاتی فارکس می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

Shares:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *